Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o činnosti oddílu mužů za rok 2018

 

Zpráva o činnosti oddílu můžu za rok 2018

 

Vážení sportovní přátelé,

Dovolte mi, abych vás i já přivítal na letošní valné hromadě a seznámil vás s činností našeho oddílu mužů za uplynulý rok 2018.

Rok 2018 začínal opět zimní přípravou mužstva, která probíhala pod taktovkou našeho trenéra Patrika Polomíka. Tréninkové dávky jsme absolvovali na sportovišti v Sazovicích. Pro ty, které nevyděsí špatné počasí, pak bývaly středeční běžecké tréninky. Jako obvykle pak běhání vyústilo v Rohálovský závod na 10 km, kterého jsme se jako již po několikáté účastnili. Koncem února jsme se pak zúčastnili opět soustředění v Rýmařově, kde jsme v tuhých mrazech zocelovali naši výdrž a tmelili týmového ducha. Běžkařské tratě v okolí Rýmařova poskytovali i krásný zimní zážitek, který jsme pak zakončovali zahříváním v sauně a vířivce, někteří z nás pak i zevnitř v hospůdce.

Poté už nic nebránilo k zahájení jarní části soutěže mužů. Po podzimní části sezóny 2017/2018 jsme zahajovali jarní část na 6. místě se 20 body s 11 bodovou ztrátou na vedoucí tým soutěže. I když jsme do zápasu dávali všechno, toto manko se nám nepodařilo smazat a sezónu jsme ukončili na 7. místě. Jarní část se nám nepovedla tak jako ta podzimní, celkově jsme pak získali 38 bodů za 10 výher, 6 remíz a 8 porážek. Skóre jsme měli téměř vyrovnané, 45 branek jsme vstřelili a 47 gólu inkasovali.

Přes letní pauzu jsme nezaháleli a tvrdě trénovali, abychom si v současném ročníku pokud možno udrželi střed tabulky, na které naše mužstvo, pokud si nebudeme nic nalhávat, patří. V podzimní části jsme absolvovali dlouhou šňůru 13 zápasů, což je podle mě pro poslední soutěž velký maraton. I pro tuto porci utkání jsme častokrát odjížděli na utkání v menším počtu hráčů. Nicméně i přes tyto těžké podmínky jsme zakončili podzimní část opět na cílovém středu tabulky s 19 body a udrželi si tak laťku, kterou máme posledních pár let nastavenu. Nejlepším našim střelcem za podzimní část je Jan Zívalík s 8 brankami, na záda mu ale šlape Martin Sedláček se 7 brankami. I v tomto bude jarní souboj dravého mládí Honzi a zkušenostmi Martina zajímavý. Naše mužstvo patří mezi nejmladší a je proto často těžké krotit některé naše bouřliváky, proto naše mužstvo patří mezi nejtrestanější v počtu žlutých a nejhorší v počtu červených karet. Nezbývá než si přát, abychom soutěž dokončili na středu tabulky a hráli trošku ohleduplněji k soupeřům. Na špici prozatím pomýšlet nemůžeme, naše mužstvo není nejpočetnější a pro pracovní a rodinné povinnosti je proto kolikrát těžké najít na nedělní fotbálky čas.

 

V roce 2018 jsme kulturní život začínali plesem vousatých. Letos bohužel tento ples nemůžeme uspořádat, ale doufejme, že v brzké době se zase na zrekonstruovaném kulturním domě sejdeme a zatančíme si.

Další akcí byl den dětí, do kterého jsme zařadili namísto pohádek sportovní soutěže. Děti si tak vyzkoušeli spoustu sportovních disciplín a myslím, že to bylo velké zpestření. Součástí byl i orientační běh, který byl v úmorném vedru velmi náročný.

Přes celý rok byla uskutečněna velká řada brigád, na které ale chodila menší skupinka z nás. Chtěl bych proto apelovat na všechny, aby začali svědomitěji přistupovat k této části sokolského života, protože hřiště bez naší pomoci bude chátrat jak po stránce areálu, tak po stránce trpělivosti těch, kteří na brigády chodí pravidelně.

Abych nekončil svou zprávu negativně, chtěl bych poděkovat všem, kteří za fotbal na naší vsi kopou a kterým není lhostejný sokolský život na naší obci.

Vážení sportovní přátelé, přeji nám všem hodně zdraví, sil, lásky a lidských i sportovních úspěchů.

Svoji zprávu pak zakončím sokolským zvoláním: Ve zdravém těle, zdravý duch!

Sportu zdar, děkuji za pozornost.